Ohlédnutí za Bleškou 15.02.2020

I přes počáteční zmatky s novým rokem 2020 se podařilo opět navýšit návštěvnost místního Blešího trhu, Sousedského trhu a SWAPU. Doufám, že se akce při pravidelném opakování bude více dostávat do povědomí místních a budeme moci myšlenku rozvíjet dál. 

Základní čísla: 50 účastníků, okolo 250 návštěvníků.

SWAP výměnný bazar - v jednu chvíli se sešla plná místnost věcí na vybrání a hodně z nich našlo nové majitele. Tentokrát jsme měli k dispozici větší prostor a obsadili jsme jednu celou místnost jen Výměnným SWAP bazarem, což bylo parádní. Věci se mohli krásně pověsit a rozložit, takže si zájemci mohli vše v klidu prohlédnout a vybrat. Po akci zůstalo více jak 6 pytlů oblečení a hraček pro charitu. Tentokrát jsme věci odvezli na Farní charitu Nymburk, kde jsou poskytnuty potřebným putují do nymburského charitativního obchůdku. Tam si je za symbolické částky může koupit kdokoliv a prostředky jsou opět použity pro charitu. 

BLEŠÍ TRH - nepřeberné množství pokladů z domácností, které by jinak ležely ve skříních, si našly své nové majitele. Snad každý kdo přišel, si něco vybral a neodešel s prázdnou. Dětské oblečení, oblečení pro dospělé, boty, knihy, dětské hry a hračky, šperky, domácí potřeby, nádobí aj. Na minulé Blešce jsme mohli najít staré panenky a modely aut. Tentokrát přijel pán s historickými mincemi, známkami, odznaky a jinou sběratelskou parádou a těší se i na další bleší trhy. Byla to ta správná atmosféra, kde si každý najde ten svůj podklad. 

SOUSEDSKÝ TRH - hledáte originální domácí výrobky na internetu? Možná by stačilo se rozhlédnout okolo sebe, protože zjistíte, že je ve vašem okolí je spousta šikovných lidí, kteří ani své výrobky na internet nedávají. Prostě je baví něco vyrábět a dělají to jen pro radost. Velice mně potěšilo, že se opět našli takoví umělci, kteří se nebojí ukázat co umí a představili se na Blešce. Vystavili své umění okolí a věřím, že si našli touto výstavu své příznivce.

Parádní občerstveni - od Čajovny Na Kopečku a Bistro 25.

 

Hodně z vás se ptalo na další termín. Zatím je v plánu letní vydání v červnu opět někde venku, pokud nenajdeme jiný termín pod záštitou DDM. Vše bude včas opět vyvěšeno na našem webu, na facebooku https://www.facebook.com/groups/508925223225114/  a na plakátech. 

 

Děkuji za ochotu a pomoc dobrovolníkům při úklidu a stěhování. Hlavně také rodině, která vše podporuje a pomáhá i při organizaci, bez nich by to nešlo. Také chci poděkovat pracovníkům DDM Symfonie, protože u nich máme nepřekonatelnou podporu a pomoc.

 Ing. Jana Krčmová