Malování "tetování" hennou

Na Blešce budete mít možnost se nechat tetovat šikovnou malířkou. Ráda Vám vytvoří zdobné obrazce podle vašeho přání. 

"Tetování hennou" je pouze dočasné. Přírodními pigmenty henny se kreslí na povrchu kůže a do několika dnů se smyjí

Henna je pasta z rostliny, která roste v horském podnebí Asie. V Indii se henna používá velice často, především pro zdobení rukou indických nevěst, ale maluje se s ní také na nohy a další části těla.

V indické tradici se používá při hinduistické svatbě nebo hinduistických festivalech. Při hinduistických festivalech má mnoho žen aplikovanou hennu na svých rukou a nohou. Někdy dokonce i na zadní straně beder. I muži jsou někdy ozdobeni hennou. Ti ji mají povětšinou aplikovanou na pažích, nohou, zádech nebo hrudi.

Při indických svatbách je Mehendi obřad jakýmsi předsvatebním rituálem, který se koná v předvečer svatby. Profesionální henna umělec (Mehendi designer) aplikuje vzory na nevěstiny ruce a nohy. Kolem malování hennou existuje mnoho pověr. Jednou z nich je, že když je na nevěstě stále vidět barva, neměla by dělat některé domácí práce. Většina nevěst chce, aby jim tmavá barva vydržela co nejdéle, protože to znamená, že budou mít mnohem šťastnější manželství, a také, že budou mít dobré vztahy s tchyní.

 Aplikace henny je jednoduchá. Může to trochu připomínat zdobení perníčků. Po nanesení vzoru na kůži se nechá cca 15 minut zaschnout. Potom, co vyschne, se sloupe (oddrolí) a na kůži zůstane barevný pigment. Nejprve může být do žluta, ale později, cca do druhého dne, ztmavne na hnědo.

 

henna