Selský rozum

Kdo přiveze nějakou dobrotu:

Selský rozum je v Poděbradech první obchod šíříci myšlenku tzv. bez obalu a pomůže tak v Česku šířit koncept Zero Waste – tedy v tomto případě předcházení vzniku odpadu. Obchůdek, kde si nakoupíte kvalitní potraviny, drogerii a vybavení do domácnosti do znovupoužitelných obalů, čímž neušetříte pouze přírodu, ale i své peníze a zdraví.

Co je Zero waste?

Zero Waste, nebo také Život bez odpadu je v zahraničí čím dál výraznějším tématem. U nás se o něm však zatím moc neví. Obecně zero waste je životním stylem, který pomáhá k ekologické udržitelnosti planety. Filosofie zero waste spočívá v tom, že se jedinec snaží vytvářet co nejméně zbytečného odpadu. Tím podpoří ekologii planety, ale ulehčí třeba i své domácnosti, kuchyni i peněžence.

V praxi bezobalový svět vypadá třeba tak, že kávu z kavárny s sebou si místo do kelímku necháte připravit do svého oblíbeného termohrnku, chléb si z obchodu odnesete ve vlastním pytlíku, používáte produkty z přírodních obnovitelných zdrojů a potraviny uchováváte například ve skleněných dózách. Zní to možná zvláštně, ale zero waste je myšlenka, která hýbe světem. Protože ten nejlepší odpad je ten, který vůbec nikdy nevznikl. Pojďte tedy společně přispět k této myšlence nákupem v bezobalovém obchodě a místo přírody plné odpadu, nechme přírodu volně zelenat.