Využití a recyklace

Dříve, než hodíte věci do sběrných kontejnerů promyslete, jestli to tam opravdu patří. Často jsou ve vašem okolí organizace, skupiny nebo i jednotlivci, kteří by věci rádi využili a nebo potřebovali. Organizace jsou často velmi rády za příspěvky a hlavně je to pomoc na místě. Nejen to, dáváte věcem další šanci a není potřeba mít vždy vše nové.

Týká se to všech odvětví a věcí, které jsou běžně v domácnosti. Od nádobí, sportovní potřeby, kuchyňské potřeby, bytové doplňky, oblečení, hračky aj. 

Nyní v Poděbradech fungují tyto organizace a skupiny, které se podobnou činností zabývají: 

Bleška Poděbrady - BLEŠÍ TRH - kde můžete přijít a věci nabídnout osobně nebo naopak spoustu zajímavých věcí najít. Akci pořádáme 2-3x do roka. Stačí sledovat náš facebook nebo webové stránky www.bleskapodebrady.cz

Bleška Poděbrady - SWAP - neboli výměnný bazar. ZDARMA přines x ZDARMA odnes. Podmínky jsou jednoduché a najdete je na našich stránkách. Můžete cokoliv přinést a opět si cokoliv odnést. Jen pro vlastní potřebu, nehamouníme, rozmýšlíme!!! Akce je opět pravidelná 2-3x do roka. Věci vybíráme nebo je možné je přinést přímo na akci. 

Re-Use centrum Poděbrady - v areálu TSMP Poděbrady (Kozinova 1) je sběrný dvůr, kde je možné předat věci, které nepotřebujete a zase za drobný poplatek si zakoupit jiné. Najdete tam od nábytku, přes sedačky, nádobí a oblečení skoro vše.

Handicap centrum  Srdce, o.p.s. - Ostende 88 - kde mají malý bazar pro lidi v těžké životní situaci a finanční tísni. https://www.hcsrdce.cz/

 

Snímek obrazovky 2024-01-17 141853_1